Andreas Gauffin gör skräckfilm
Intervju
Leif Andrée spelar en av huvudrollerna i en ny skräckfilm som produceras av vår medlem Andreas Gauffin .
Bara för dig som är medlem i Filmcafe.se PLUS Med Plus får du ut max av Filmcafe.se. Ta del av alla fördelarna och bli en av dem som syns!
...och mycket mer.
Allt som gör din karriär roligare och enklare!
Uppgradera för endast 429:- och bli en av dem som syns!
Robert Selin , skribent för Filmcafe.se
22 september 2022
Filmcafe.se bevakar den svenska filmbranschen med artiklar och krönikor. Missa inte våra övriga artiklar som gör karriären lite lättare och roligare!
Medlemskap
Kom närmare drömmen.
Vi söker ständigt nya talanger framför och bakom kameran! Sedan 2002 har vi hjälpt produktionsbolag och producenter att hitta rätt team till filmproduktioner.
Nå över 30.000 medlemmar.
Sedan 2002 har vi hittat rätt team till filmproduktioner. Nå nya talanger framför och bakom kameran!
Reportage Vad innebär ditt karriärval egentligen? Vilken typ av utbildning behövs och vilken väg fungerar bäst?
Reportage Här går vi igenom olika format och lyfter exempel så att du kan göra en framgångsrik webb-serie!
Intervju Nu har säsong 3 av den norska serien EXIT premiär och i en gästroll ser vi vår medlem Christian Magdu!
Krönika Något som gör mig glad är när jag ser något där rollsättningen överraskar mig.
Intervju Vad gör du som skådespelare när du under en period inte får några roller? Skriver eget material så klart!
Reportage Första dagen på inspelningsplatsen är alltid lite trevande. Så, hur kommer du igång?
Intervju Emil Broo är medlem på Filmcafe.se och regissör till en humoristisk zombiefilm!
Krönika Det här med att vara skådespelare? Är det så kul egentligen? Anita Molander delar med sig av av råd och tips.
Intervju Irma Jämhammar är medlem på Filmcafe.se och medverkar i långfilmen Andra Akten med bl.a. Lena Olin och Rolf Lassgård.
Intervju Helena af Klercker jobbar som rollbesättare och har en mängd reklamfilmer, TV-produktioner och spelfilmer på sitt CV.